Rychlý kontakt!
(+420) 602 782 442
Voda topení plyn Podlahové vytápění Solární systémy Centrální vysavače Servis

Centrální vysavače

Hlavní rozdíl mezi normálními a centrálními vysavači nastává v kvalitě vysávání. Centrální vysavač se nachází mimo obytné prostory, a tak při vysávání nedochází k opětovnému vyfukování mikročástic prachu, které nezachytí filtry běžných vysavačů zpět do obytných místností.

Sací jednotka s odlučovačem prachu je umístěna v suterénu, garáži, ve skladu nebo jiné technické místnosti. K sacímu vstupu jednotky je připojen potrubní systém, který je rozveden tak, aby se pohodlně vysávalo všude, kde je to potřeba a je ukončen ve speciálních zásuvkách. Počet a umístění zásuvek se vždy řídí dispozičním řešením nemovitosti (z jedné zásuvky se doporučuje vysávat až 65m2). V zásuvkách jsou kontakty nízkonapěťového ovládání (24V), které jsou propojeny s ovládacím modulem jednotky a v momentě, kdy se do zásuvky zasune vysávací hadice, sepne se ovládací modul, uvede se do chodu centrální vysavač a můžete vysávat.

Na jednotce je i výfukové potrubí, kterým se odvádí přefiltrovaný vzduch ven z budovy. Pomocí vysávací hadice vysáváte prach a jiné nečistoty, které jdou přes potrubní systém do sací jednotky, v jednotce se nečistoty a prach odloučí díky cyklónovému efektu a přes speciální filtr (filtr vyžaduje minimální údržbu a životnost je až 5 let) odchází přefiltrovaný vzduch mimo vysávaný objekt. Díky této účinnosti klesá výrazně prašnost ve vysávaném objektu proto, že se zpátky nedostává přefiltrovaný vzduch a nerozviřuje prach tak, jak je tomu u klasických vysavačů.

  • centrální vysavače odpovídají nejvyšším nárokům na čistotu a hygienu. Domovní prach, výkaly roztočů, bakterie, květový pyl a jiné volné nečistoty budou bezezbytku odstraněny ze vzduchu, který dýcháte v místnosti
  • vysávací hadice není těžká a při délce např. 9 m postačí u většiny RD jedna nebo dvě zásuvky na patře
  • určeno pro různé druhy povrchů – koberce, dlažba, plovoucí podlaha, schody, špatně přístupná místa, křesla, sedací soupravy, auto, elektronika
  • štěrbinová zásuvka je tradiční pomocník, který se zabudovává do soklů kuchyňské linky nebo skříně v zádveří

Značky: HUSKY

Naši partneři
Gienger Protherm Buderus Ptáček Thermona Novaservis Embra Quantum Teiko